
Konditsioneer on ette nähtud sõiduki salongi õhu jahutamiseks. See loob kuuma ilmaga mugava mikrokliima ja aitab vähendada liigset niiskust. See koosneb kompressorist, kondensaatorist, aurustist, ventilaatorist, vahepaagist, suletud torustikust, kus külmutusaine ringleb, ja mitmesugustest anduritest.
Erinevat tüüpi konditisoneere eristavad omadused
Mootorsõidukite konditsioneerid erinevad mõne komponendi jõudluse ja ehituse poolest. Juhtimisviisi järgi saab need jagada manuaal- ja automaatseteks konditsioneerideks. Esimesel juhul reguleerib juht salongi temperatuuri regulaatorite abil. Viimasel juhul piisab vaid vajaliku temperatuuri seadistamisest ja süsteem hoiab seda automaatselt.
Manuaalseid konditsioneere iseloomustab disaini lihtsus ja madal hind. Automaatsüsteemid, mida nimetatakse ka kliimaseadmeteks, on kallimad, kuid neid on mugavam kasutada ja need pakuvad hulgaliselt lisavõimalusi. Näiteks kallites sõidukites, kus on neljatsooniline kliimaseade, on võimalik temperatuuri juhile ja igale reisijale eraldi seada.
Kasutamine ja asendamine: mida te peate teadma
- Kord aastas, eelistatavalt enne sooja aastaaja algust, kontrollige konditsioneeri külmaaine taset ja täitke see vajadusel. Voolikute poorse struktuuri tõttu väheneb jahutusaine kogus pidevalt. Selle ebapiisavuse korral väheneb süsteemi jõudlus oluliselt ja see kulub kiiremini. Pange tähele, et külmaainet saab lisada ainult spetsiaalsetes teeninduskeskustes, kasutades selleks professionaalseid seadmeid.
- Talvel lülitage süsteem aeg-ajalt sisse ja laske sellel umbes 15 minutit töötada. Nii saab süsteemi sisse määrida, kompressorit korrosiooni eest kaitsta ning voolikuid kuivamise ja pragunemise eest kaitsta. Kompressori rikkeid on tavaliselt raske märgata. Esialgu muutuvad need konditsioneeri vähendatud jõudluse läbi ilmseks ning puhutav õhk pole piisavalt jahe. Hiljem lakkab kompressor üldse töötamast.
- Hoidke mootoriruum puhtana. Kondensaatori pindadele kogunev mustus takistab selle korrapärast toimimist, mistõttu kompressor on suurema koormuse all ning jahutamise efektiivsus väheneb.
- Kontrollige regulaarselt veorihma ja rihmarattaid. Vajadusel reguleerige rihma pinget. Vastasel juhul võib kompressori laager enneaegselt laguneda. Sellele tõrkele viitavad sageli mootori käivitamisel ebatavalised helid.
- Ärge unustage aurusti ja õhukanalite puhastamist. See aitab teil kõrvaldada kahjulikud mikroorganismid, mis kogunevad nende pindadele. Sel eesmärgil kasutatakse spetsiaalseid vahtpuhastusvahendeid, deodorante ja auruteid. Halb lõhn sõidukis on märk, et seda tuleb teha.
topvaruosad.ee: ainult kvaliteetsed autoosad
Meie e-poest saate oma sõiduki jaoks osta kliimaseadmete varuosi. Pakume garantiid kõigile varuosadele, korraldame regulaarselt kampaaniaid ja laiendame pidevalt oma tootevalikut. Valida on alati suur hulga eri osade vahel..